Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

obsada 375l

Autor michal132
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Sty 2008 13:27 
WITAM!!:)
Jestem nowy na tym forum. Chcę założyc akwarium z rybami z jeziora Tanganika! Dysponuje zbiornikiem 375 litrów (150x50x50) i nie wiem czy mogę takie ryby jak CALVUS, COMPRESSICEPS, LELEUPI. KSIĘŻNICZKA Z BURUNDI I KILKA NASKALNIAKÓW REGENA w nim umieścic.
Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŹ:):)

POZDRAWIAM!!:)

Autor zool
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Sty 2008 15:14 - Edytowany przez: zool 
Co do calej obsadyu nie jestem Ci wstanie pomoc(napewno pod wzgledem zywieniowym jest ok) ale moge podzielic sie doswiadczeniem w polaczeniu Neolamprologus leleupi oraz Julidochromis regani. Trzymalem je w standardowej 450tce. Kupowalem mlode ryby w ilosci 6 sztuk. Rybki rosly bardzo szybko. Musze przede wszystkim przyznac ze takie polaczenie jest ok i nie mialem wiekszych problemow z tymi rybami. Jednak regani ma duzo silniejszy charakterek od szczelinowcow. Dominujacy samiec podporzadkowal sobie dwie samiczki, tarla odbywaly sie czesto ale w tym potrojnym malzestwie byla srednia zgoda i zawsze gdy mlode juz dosc ochoczo wygladaly ze szczeliny rodzice je pozostawiali na pastwe losu. Tyczasem pozostale samce byly non stop porostawiane po rogach akwarium, a dominujacy regani za terytorium obral sobie cale akwarium. Na porzadku dziennym bylo takze przeganianie szczelinowcow, szczegolnie najwiekszego samca. Jezeli chodzi o leleupi to o dziwo rybki trzymaly sie caly czas w kupie 5 osobnikow a jeden byl ciagle gnebiony:/

Autor michal132
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Sty 2008 15:37 
Dzienki za rade!!!

Autor jawor00135
Użytkownik
#4 - Posted: 7 Sty 2008 16:28 
witam,jestem poraz pierwszy na forum i mam pytanie.Posiadam akwarium 375l,obsada para T.Dubis i 14 potomstwa po parze.Doradzcie mi czy mogę jeszcze dodać jakieś ryby i jakie żeby wszystko współgrało i nie było agresji.pozdrawiam

Autor bernard
Użytkownik
#5 - Posted: 7 Sty 2008 20:08 
Najlepiej stado trofci innej odmiany ok. 15-16 sztuk (ale nie 8 par :)

bernard

Autor jawor00135
Użytkownik
#6 - Posted: 8 Sty 2008 13:06 
A moze T.Moorii?

Autor fazi64
Użytkownik
#7 - Posted: 8 Sty 2008 19:16 
A moze T.Moorii

Witam,
Dzis takie okreslenie niewiele nikomu mowi.
Pzdr.
Fazi64

Autor michal132
Użytkownik
#8 - Posted: 8 Sty 2008 20:32 
A może t.morii ikola?

Autor bernard
Użytkownik
#9 - Posted: 9 Sty 2008 01:42 
T.Ikola może być.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / obsada 375l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®