Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Altolamprologusy.

Autor Lenek
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Gru 2007 17:04 - Edytowany przez: Lenek 
Gdzieś na tym forum czytałem, że młode compressiceps są w stanie pozbyć się calvusów (też młodych). Jak to jest z inną odmianą compressicepsa - Shell Cape Kachese i z altolamprologus fasciatus ?? Czy te odmiany też mogą stanowić zagrożenie dla młodych calvusów ???

Autor tasma
Użytkownik
#2 - Posted: 2 Gru 2007 17:23 
Pewnie nawet ja to pisalem, ale chodzilo o maluchy takie do 10-15 mm, pozniej nie ma problemu.
Czy Ty chcesz hodowac shelle z duzymi alto? A wystawil bys Jarka Kaczynskiego na pojedynek z Pudzianem (ja tak bo Jarka nie lubie ;) ) to mniej wiecej taka roznica w wielkosci. Nie mozna hodowac tych gatynkow razem.
Poza tym fasciatus juz nie jest alto, tylko Ad Koenigs nie moze tego zrozumiec, ale to juz jego problem ;)
Napisz wogole o co Ci chodzi i co z czym chcesz polaczyc, bo widze ze nei bardzo masz pojecie o tch rybach.

Przemek

Autor bernard
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Gru 2007 18:26 
A wystawil bys Jarka Kaczynskiego na pojedynek z Pudzianem

Chyba Budzianem, bo Pudzian to o ile pamiętam rybka jednej z Forumowiczek :)

compressicepsa - Shell Cape Kachese i z altolamprologus fasciatus
to byłoby kiepskie połączenie

Autor Lenek
Użytkownik
#4 - Posted: 2 Gru 2007 18:31 
Połączyć fasciatusa z calvusem, ale sokoro nie można - nie będę łączył :))

Autor Lenek
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Gru 2007 18:35 
Bo wiesz czytałem sobie ostatnio ten temat http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=4&topic=688
i chcę taką obsadę, tylko nie wiem o co chodzi z tym A. Compressiceps Chumbu ? Czy to jest forma shell czy może jakaś odmiana compressicepsa ?

Autor Lenek
Użytkownik
#6 - Posted: 2 Gru 2007 18:37 
Pewniaki jakie zagoszczą w moim akwarium to a. calvus, L. Ocellatus,
L. Caudopunctatus i to będzie chyba na tyle bo raczej nie sądzę żeby finanse pozwoliły na więcej.

Autor Koss
Użytkownik
#7 - Posted: 2 Gru 2007 18:55 
jest to odmiana compressicepsa, zresztą bardzo piękna, tak się składa że widziałem te o którym mowa w wyżej wymienionym wątku

Autor tasma
Użytkownik
#8 - Posted: 2 Gru 2007 18:59 
Połączyć fasciatusa z calvusem, ale sokoro nie można - nie będę łączył :))
Mozna. Nie mozna laczyc formy shell z innymi.

chcę taką obsadę, tylko nie wiem o co chodzi z tym A. Compressiceps Chumbu ? Czy to jest forma shell czy może jakaś odmiana compressicepsa ?
Chumbu to odmiana duzego compresia.

Pewniaki jakie zagoszczą w moim akwarium to a. calvus, L. Ocellatus,
L. Caudopunctatus

IMO moze byc.

Chyba Budzianem, bo Pudzian to o ile pamiętam rybka jednej z Forumowiczek :)
Z Pudzianem kolezanki Aski to moglby konfrontowac sie kot Alik, choc tego oczywiscie Pudzianowi nie zycze.

Przemek

Autor Lenek
Użytkownik
#9 - Posted: 2 Gru 2007 19:01 
Acha, co do układu ilościowego ryb to będzie tak - parka ocellatusów i caudo, i do tego 6 sztuk calvusów z których docelowo mają być 2 pary.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Altolamprologusy. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®