Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum /

Tło do akwarium

Autor zydekk
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Sty 2006 16:27 
witam wymysliłem tło do akwarium i chcialem sie dowiedziec co o nim sądzicie. a więc jest to cienka płyta styropianu na do której za pomocą silikonu akwarystycznego chce przykleic ziarenka piaskowca a drugą strone styropienu tez wysmarowac silikonem i przykleic do wewnętrznej strony szyby co wy na to???

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 7 Sty 2006 17:19 
Ciekawy pomysl ja mam ciekawe tlo ze styropianu. Bierze sie gruba plyte styropianu poczym wypala sie najlepiej rozpuszczalnikiem nitro rozne zaglebienia tak aby pozniej przypominaly skale. Na koncu malujemy farba emaliowa ktora nie rozpuszcza styropianu. Efekt koncowy to tlo z tylu zbiornika a nie wewnatrz przypominajacy skalne urwisko.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor zydekk
Użytkownik
#3 - Posted: 7 Sty 2006 17:22 
tez ciekawy pomysl a wogule piszcie swoje pomysly bo przydadzą mi sie na pewno poniewaz jestem w trakcie uządzania zbiornika z trowciami)

Autor Byku001
Użytkownik
#4 - Posted: 7 Sty 2006 17:44 
Tak ja też mam takie tło ze styropianu za akwa i jest spoko Trzeba tylko często czyścic tylną szybę żeby otrzymać
najlepszy efekt

Autor beliar
Użytkownik
#5 - Posted: 8 Sty 2006 13:30 
Witam
Mam kolege z kręgu malawi i on robił do swoich zbiorników tła ze styropianu ale w troszkę inny sposób.
Mianowicie nadawał styropianowi żądany kształt a następnie wklejał go do środka akwa ,następnie pokrył styropian klejem do styropianu.
Jest taki klej który nie reaguje z wodą ,nie pamiętam producenta ale moge sie zapytać.
Tło po porośnięciu glonami wygląda niesamowicie .
No i jest nie szkodliwe dla ryb
Jarek

Autor zydekk
Użytkownik
#6 - Posted: 8 Sty 2006 14:14 
beliar to spytaj sie koniecznie o ten klej!!! to jest naprawde ciekawy sposub czekam i dzięki

Autor zydekk
Użytkownik
#7 - Posted: 8 Sty 2006 14:20 
aha i jak bys mógl zalatwic jakies foty tego tła to prosze przeslij mi je na adres zydek0@interia.pl

Autor beliar
Użytkownik
#8 - Posted: 8 Sty 2006 21:18 
Co do kleju to nazywa sie on ceresit C 65.
A na fotki trzeba bedzie trochę poczekać,ale chyba da sie zrobić
Jarek

Autor zydekk
Użytkownik
#9 - Posted: 8 Sty 2006 22:57 
ok dzięki bardzo mi pomogles bo chyba skorzystam z tej metody co mi podales teraz tylko czekam na foty. pozdrawiem

Autor beliar
Użytkownik
#10 - Posted: 9 Sty 2006 09:40 
Możliwości są naprawde duże w zależności oczywiście od twojej inwencji.
W każdym razie można zrobić niesamowite tło 3D łącznie z kryjówkami

Pozdrawiam
Jarek

Autor JacekK
Użytkownik
#11 - Posted: 9 Sty 2006 10:57 
Tylko pamietajcie o jednym zastosowanie styrepianu doprowadza do rozwijania sie w nim warunkow beztelenowych , przeplyw wody przez niego jest bardzo wolny i stala temperatura wew. ok 18s. doprowadza do idealnego srodowiska beztlenowego .
Pozdrawiam

Autor zydekk
Użytkownik
#12 - Posted: 9 Sty 2006 12:10 
oo!!! o tym nie wiedzialem ale jezeli w akwarium będe mial duzą filtrację to chyba nic nie grozi co???

Autor Anonim
Anonimowy
#13 - Posted: 9 Sty 2006 12:25 
I tak dla przypomnienia!
Długotrwałe przebywanie styropianu w wodzie doprowadza do nasiąkniećia i poprostu w środku robi sie straszny syf. Więc każde tło należy szczelnie pokryć materiałem nieprzemakalnym. Np. rzywica epoksydowa lub innym materiałem który po wyschnięciu nie wydziela żadnych substancji.
A na marginesie. Co takiego oprucz wygladu daje takie tło wewnątrz akwarium. Bo minusów ma sporo.
1.Syf za nim
2.Zabiera sporo miejsca
3.Często utknie tam jakaś ryba
Jeżeli juz to polecam takie za akwarium doklejone do tylnaj szyby silikonem tak aby nie powstawały na niej zacieki po wodzie. Dodatkowe podświetlenie np. diodami daje ciekawy efekt. no ale to żecz gustu.
Marcin.T

Autor zydekk
Użytkownik
#14 - Posted: 9 Sty 2006 13:33 
tak tylko mi chodzi dokładniej o komin do sumpa jak go zakryc umieszczając tło poza kkwarium?

Autor timus
Użytkownik
#15 - Posted: 9 Sty 2006 13:42 
Oprzyj o niego łupki wapienne!
Przyokazji stworzysz groty dla ryb.
Marcin T

Autor zydekk
Użytkownik
#16 - Posted: 9 Sty 2006 13:45 
hmmm no tak ale nie wiem czy sie uda, ale sprubowac warto
zobaczymy jak by co to napisze

Autor timus
Użytkownik
#17 - Posted: 9 Sty 2006 13:52 
Możesz tez obsadzić go roślinami!
Np. kryptokoryna???
No ale to juz Twoja sprawa.
Marcin T

Autor JacekK
Użytkownik
#18 - Posted: 9 Sty 2006 14:43 
Ja mam taka swa metode na tla ...folia gr 2m , termicznie profiluje jak chce,poczym silikon a na niego rozne granulacje piaseczku po drobny zwirek , zajmuje malo miejsca a po zarosnieciu glonami wyglada jak fragment sklanego ala piaskowca ... ale to kwetstia gustow guscikow..
Pozdrawiam

Autor zydekk
Użytkownik
#19 - Posted: 9 Sty 2006 20:37 
timus ale czy te kryptokoryny przetrwają z takimi obzartuchami ??

Autor timus
Użytkownik
#20 - Posted: 10 Sty 2006 08:23 
Kryptokoryny i anubias to jedyne rośliny w moich akwariach. Przezyły nietylko trofcie a i tez simochromisy które były dla nich mniej delikatne.
Marcin.T

Archiwum Forum Tropheus Tanganika / Archiwum / Tło do akwarium Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®